fbpx

FAQ

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

W paczuszce dla maluszka przekazujemy pieluszki w różnych rozmiarach od 1 do 6, jak również chemię kosmetyczną dla niemowląt i inne przydatne akcesoria. Przydatne mogą być także środki czystości i artykuły dla mam.
 
Poniżej lista przykładowych rzeczy:
– kremy
– szampony
– oliwki
– mydełka
– kremy do cery wrażliwej
– mokre chusteczki
– pieluchy tetrowe
– płyn do prania ubranek dziecięcych
– akcesoria do pielęgnacji tj. nożyczki do paznokci, szczotki do włosów.
– kocyki
– ręczniki 
– rożki dla noworodków
– smoczki
– buteleczki
– silikonowe śliniaczki

Z uwagi na to, że jest akcja świąteczna, chcemy aby wszyscy potrzebujący dostali nowe podarunki.

Istnieje taka możliwość, ale tylko jeśli instytucja do której będą przekazywane dary zgłosi takie zapotrzebowanie. Prosimy, aby rzeczy miały jak najmniej śladów użytkowania. Niech służą kolejnym użytkownikom jak najdłużej.

Tę decyzję pozostawiamy darczyńcy. Możemy jedynie podpowiedzieć, że przykładowa paczuszka z wyprawką dla maluszka ma wartość ok. 100 zł. Wierzymy jednak, że każda nawet najmniejsza darowizna niesie za sobą niezliczoną dawkę dobra.

Zbiórka darów rusza 28 listopada, a kończy się 21 grudnia. To czas kiedy pod wybraną choinką w Twoim środowisku możesz zostawić paczkę. Ostatecznym terminem przekazania darów przez koordynatorów we wskazane miejsca jest 6 stycznia – tego dnia odbędzie się finał akcji.

Jestem koordynatorem akcji….

Wszystko zależy od miejsca, w którym organizowana jest zbiórka oraz potencjału ludzi, którzy zechcą się zaangażować. Najlepiej przed złożeniem zamówienia skonsultować to z gospodarzem miejsca,  np. z proboszczem w parafii, dyrektorem szkoły etc.

Minimalna liczba bombek, którą wysyłamy koordynatorom akcji to pakiet 25 sztuk. Pamiętaj, że jeżeli zamówisz za dużo bombek to nic nie szkodzi – są one uniwersalne i mogą posłużyć w kolejnym roku. Jeśli natomiast zabraknie Ci bombek – zawsze możemy je dosłać.

Po wypełnieniu przez Ciebie formularza zgłoszeniowego ustalimy gdzie najbliżej Ciebie znajduje się miejsce przekazywania darów. Są to domy samotnej matki, hospicja dla dzieci, domy dziecka i rodzinne domy dziecka. Ze względu na dużą ilość zgłoszeń, kontakt z Tobą może nie nastąpić od razu po wypełnieniu formularza. Bądź cierpliwy – na pewno przed rozpoczęciem akcji będziesz wiedział dla kogo zbierasz dary. Jeżeli wiesz o tym, że w pobliżu miejsca Twojej zbiórki jest miejsce w potrzebie, możesz dać nam o tym również znak w formularzu. Zawsze staramy się dobierać instytucję lokalną względem koordynatora. Można w ten sposób zrobić coś dobrego dla kogoś kto jest tuż obok. Ze względów logistycznych ułatwia to również kontakt z beneficjentem oraz transport darów.

Zawsze staramy się wskazać miejsce najbliżej Twojej zbiórki. Jeżeli sam nie dysponujesz transportem spróbuj zaangażować kolejne osoby z Twojego otoczenia. Jeżeli jednak nadal nie będziesz miał pomysłu jak rozwiązać ten problem – skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem  513847890, na pewno pomożemy!

Jak najbardziej! Mamy przygotowane bombki także w wersji zagranicznej (polsko i anglojęzyczne). Ze względu jednak na odległość, cło, koszty transportu, Fundacja zaleca wspieranie akcji w postaci darowizny finansowej.