fbpx

FAQ

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

W paczuszce dla maluszka przekazujemy pieluszki w różnych rozmiarach (od 1 do 6) oraz chemię kosmetyczną dla niemowląt.

Przydatne są również inne artykuły pomocne do pielęgnacji takie jak:
– kremy,
– szampony,
– oliwki,
– mydełka,
– kremy do cery wrażliwej,
– mokre chusteczki
– pieluchy tetrowe
– płyn do prania ubranek dziecięcych
– akcesoria do pielęgnacji tj. nożyczki do paznokci, szczotki do włosów.
– kocyki
– ręczniki 
– rożki dla noworodków
– smoczki
– buteleczki
– silikonowe śliniaczki

Z uwagi na fakt, że jest to akcja świąteczna, chcemy aby wszyscy potrzebujący dostali nowe podarunki.

Tylko w sytuacji, gdy instytucja do której będą przekazywane dary zgłosi takie zapotrzebowanie. Prosimy, aby rzeczy miały jak najmniej śladów użytkowania. Niech służą kolejnym użytkownikom jak najdłużej.

Tę decyzję pozostawiamy darczyńcy. Możemy jedynie podpowiedzieć, że przykładowa paczuszka z wyprawką dla maluszka ma wartość ok. 100 zł. Wierzymy jednak, że każda nawet najmniejsza darowizna niesie za sobą niezliczoną dawkę dobra.

Zbiórka darów rusza 27 listopada, a kończy się 6 stycznia. To czas kiedy pod wybraną choinką w Twoim środowisku możesz zostawić paczkę. Ostatecznym terminem przekazania darów przez koordynatorów we wskazane miejsca jest 6 stycznia – tego dnia odbędzie się finał akcji.

Jestem koordynatorem akcji….

Wszystko zależy od miejsca, w którym organizowana jest zbiórka oraz potencjału ludzi, którzy zechcą się zaangażować. Najlepiej przed złożeniem zamówienia skonsultować to z gospodarzem miejsca,  np. z proboszczem w parafii, dyrektorem szkoły etc.

Minimalna liczba bombek, którą wysyłamy koordynatorom akcji to pakiet 25 sztuk. Pamiętaj, że jeżeli zamówisz za dużo bombek to nic nie szkodzi – są one uniwersalne i mogą posłużyć w kolejnym roku. Jeśli natomiast zabraknie Ci bombek – zawsze możemy je dosłać.

W formularzu zgłoszeniowym sam wybierasz placówkę najbliżej Twojego miejsca zbiórki. Na podany przez Ciebie adres mailowy przyjdzie wiadomość zwrotna z jej danymi. Jeżeli wiesz o tym, że w Twojej okolicy jest miejsce w potrzebie, a nie ma go na naszej liście, możesz telefonicznie dać nam o tym znać 513 847 890.

Jeżeli sam nie dysponujesz transportem spróbuj zaangażować kolejne osoby z Twojego otoczenia. Jeżeli jednak nadal nie będziesz miał pomysłu, jak rozwiązać ten problem – skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 513 847 890, na pewno pomożemy!

Jak najbardziej! Mamy przygotowane bombki także w wersji zagranicznej (polsko i anglojęzyczne). Ze względu jednak na odległość, cło, koszty transportu, Fundacja zaleca wspieranie akcji w postaci darowizny finansowej.